Technické informace

Varianty usazení modulu


> Zemní vruty

Zemní vruty představují plnohodnotnou alternativu betonových základů a zároveň přináší řadu výhod. Oproti betonáži je jejich instalace možná v kterémkoliv ročním období a ihned po ní je lze zatížit. Navíc je tato moderní metoda výrazně jednodušší a vše je hotovo za jediný den. Díky tomu základy na zemních vrutech znamenají výrazné finanční úspory, nikoliv však na úkor kvality. Námi používané vruty jsou certifikovány a pečlivě testovány na výdrž v tlaku, tahu i boční zátěži. Mimo čas a peněženku však šetříte i Váš pozemek před náporem těžké techniky. Montáž zemních vrutů pro nás zajišťuje firma Chytré základy, která má letité zkušenosti v oboru a provede veškeré potřebné zkoušky, analýzu místa, půdy (např. sněhové mapy apod.) na základě kterých se navrhne, jaké vruty budou použity. Ostatní možnosti umístění našeho modulového domu si zákazník zajišťuje sám.

> Betonové patky

> Betonové pásy

> Základová deska

Konstrukce ze SIPs panelů


Proti zděným stavbam je metoda SIPs levnější a výrazně rychlejší. Zároveň zátěž životního prostředí je nižší a díky vynikajícím izolačním schopnostem jsou náklady na vytápění či klimatizaci minimální. Mezi zdmi ze SIPs panelů si tak užijete maximální pohodlí Vašeho domova.


SIPs (z anglického Structural Insulated Panel) je moderním stavebním systémem nalézajícím ve stavebnictví stále širší uplatnění. Jedná se o sendvičový panel, kdy vnější stěny jsou tvořeny dvěma deskami OSB (Oriented Standard Board). Prostor mezi nimi je pak vyplněn polystyrenovým jádrem EPS (Expanded PolyStyren foam). Vnější desky se svým vznikem z velkoplošných orientovaných třísek lepených polyuretanovou pryskyřicí stávají lehkým a pevným materiálem udržujícím statiku celé struktury, zatímco polystyrenové jádro jim dodává oporu proti prohnutí a především výborné izolační vlastnosti. Protože jsou k sobě všechny vrstvy slepeny po celé ploše, pod velkým tlakem a za vysokých teplot, vzniklý SIPs panel je prvotřídním materiálem, který odolává nejpřísnějším stavebním normám.


Plastová okna WINDEK PVC CLIMA STAR 8


Řada plastových oken a balkónových dveří WINDEK PVC CLIMA STAR 82 je provedena z šestikomorových profilů. Plastové profily jsou vyztuženy pozinkovanými výztuhami tl. 1,5 mm. Zasklení oken a balkónových dveří je možné vyhotovis v základním provedení z izolačního dvojskla nebo trojskla. Díky svým tepelnětechnickým parametrům jsou výplně zvlášť vhodné pro nízkoenergetické a pasivní objekty. Technický list:

  • profil VEKA SOFTLINE 82 MD splňující kvalitativní třídu A dle EN 1260
  • sedmikomorové profily rámu okna
  • šestikomorové profily rámu křídla
  • konstrukční (stavební) hloubka rámu i křídla 82 mm
  • trojstupňové celoobvodové těsnění
  • 2. třída zvukové izolace dle ČSN 73 0532 Rw = 34 dB (základní zasklení 4-16-4)
  • celoobvodové kování MACO MULTI-MATI
  • součinitel prostupu tepla rámu Uf = 1,0 W/(m².K)
  • součinitel prostupu tepla celého okna Uw = 1,2 – 0,75 W/(m².K)
  • barevnost a design profilů – speciální fólie (z jedné nebo obou stran)

Střešní krytina Satjam RapidSATJAM Rapid je střešní krytina, která svým vzhledem připomíná falcovanou střešní krytinu, tedy krytinu s dvojitou stojatou drážkou. Montáž této střešní krytiny je však mnohem jednodušší, rychlejší a tím i cenově dostupnější. SATJAM Rapid se pokládá na laťování nebo na bednění. Při pokládce na bednění je vhodné použít separační folii, nebo rohož. Díky tomu bude zamezeno dotyku krytiny s bedněním a tím zajištěno lepší odvětrání. Tato velkoformátová krytina se hodí především na novostavby (moderní pultové střechy). Díky své nízké hmotnosti a jednoduché a rychlé montáži ji lze použít i pro rekonstrukce střech.


Více informací znaleznete na stránkách výrobce: www.satjam.cz


Fasáda


- Fasádní polystyren DEK EPS 70F 100 mm

Fasádní polystyren EPS 70 F je izolant do kontaktních tepelně izolačních fasád. Vyznačuje se nízkou hmotností, dobrou opracovatelností, velmi nízkou nasákavostí.- Silikonová omítka Baumit SiliporTop

Průmyslově vyráběná tenkovrstvá pastovitá omítka se škrábanou nebo rýhovanou strukturou, dle ČSN EN 15824. Učená do exteriéru. Systémová součást zateplovacích systémů Baumit. Odolná proti účinkům povětrnostních vlivů, extrémně vodoodpudivá, vysoce paropropustná, odolná přirozenému znečišťování, univerzálně použitelná, snadno zpracovatelná (ručně i strojově). Bližší informace v technickém listu:


- Dřevěný obklad

Dřevěná fasáda tvořená fasádní palubkou SECA 20x140mm ze sibiřského modřínu. Povrchová úprava je transparentním voskem Osmo.


Vybavení koupelnyVybavení koupelny se skládá z bojleru, sprchového koutu, vodovodní baterie, topného žebříku, závěsného WC a přípravy pro zapojení pračky.
U výbavy Premium je navíc obklad dle naší nabídky typových koupelen nebo dle vlastního výběru v hodnotě do 600Kč/m2. Dále u této verze je použito nadstandardní vybavení koupelny, jako např. skleněný sprchový kout s vaničkou z litého mramoru apod. Naším dodavatelem je SIKO KOUPELNY a.s., které má 34 poboček po ČR a můžete si tak pohodlně vybrat z velkého množství obkladů, dlažby a dalšího vybavení.

Elektrický bojler Ariston Velis EVO 80 je Plochý elektrický zásobníkový ohřívač vody s povrchem v elegantní bílé barvě a s detaily v barvě stříbrného kovu. Díky hloubce pouhých 27 cm a možnosti zvolit svislou nebo vodorovnou instalaci šetří ohřívač VELIS EVO místo a dobře zapadne do každé koupelny.

Vytápění je ocelovými olejovými radiátory, které jsou moderní, tiché, vysoce efektivní spotřebiče určené k vytápění všech typů interiérů. Ovládání vytápění - Digitální wifi termostat s dotykovým displejem (Premium). Více o elektrických olejových radiátorech najdete zde olejoveradiatory.cz/#oradiatorech


ECOFILM F – folie pro podlahové vytápěníTopné folie ECOFILM F jsou určeny jako podlahové vytápění do suchých konstrukcí – pod plovoucí podlahy nebo s použitím doplňkových podložek HEAT-PAK pod PVC a koberce.

Protože teplota podlahy s podlahovým vytápěním by neměla být vyšší než 27°C, vyrábí se podlahové folie pouze v takových výkonech, které při dodržení všech instalačních podmínek tuto teplotu nemohou překročit - 80 W/m2, 60 W/m2 a pro velmi dobře zateplené objekty (NED) ve výkonu 40 W/m2. Topné folie jsou nabízeny v šířce 600 a 1000 mm. Protože přímo na topnou folii nelze další vrstvy lepit, není možné ji použít například pod dlažbu, pod koberce a PVC je možné ji instalovat s použitím podložek HEAT-PAK.

Podlahové vytápění nabízíme pro varianty STANDARD a PREMIUM. Za příplatek je možné dodat včetně termostatů s Wi-Fi dle aktuální nabídky.


A mnoho dalšíhoNerezový dvoupláštový komín s vnitřním průměrem 160mm. Tento komín je do dřevostaveb nejvhodnější. Standartně je namontován se zadním vývodem pro napojení krbových kamen.

Kuchyň (u výbavy Standard) je standardně vybavena kuchyňskou linkou z aktuální nabídky Hornbach, bez spotřebičů, s dřezem a s namontovanou baterií.
Kuchyň (u výbavy Premium) z naší nabídky interierů

Všechny rozvody vody, odpadu i elektřiny jsou již ve stavbě zabudovány spolu se zásuvkami a vypínači. Taktéž jsou připraveny obvody pro instalaci lustrů. Samotné napojení na sítě si zajišťuje sám objednavatel.

Podlaha (výbava Standard) - celoplošné vinylové provedení
Podlaha (výbava Premium) - celoplošné vinylové provedení (Designline 400 wood, cca 14 dekorů. Více v katalogu supellex.cz na straně 24)

Interiérové dveře - dveře série INVADO nebo DRE